MENU

Materiały filtracyjne

Podstawowe informacje:

Mata filtracyjna to układ włókien syntetycznych (poliestrowych lub polipropylenowych) spojonych mechanicznie lub termicznie, zapewniający niskie opory przepływu przy dużej pyłochłonności.

Wszystkie nasze maty filtracyjne pochodzą od sprawdzonych, europejskich dostawców i są produkowane w sprawdzony i tradycyjny sposób, co zapewnia ich trwałość i skuteczność podczas filtracji powietrza.

Oferujemy w ciągłej sprzedaży włókniny filtracyjne w wymiarach standardowych oraz dowolnych, specjalnie na Państwa życzenie i zgodnie z Państwa wymaganiami.

 

materiały filtracyjne

 

Materiał filtracyjny szklany -  Paint Stop

Materiał z włókna szklanego Paint Stop przeznaczone są do separacji mgły farby w lakierniach i urządzeniach, do malowania natryskowego w przemyśle motoryzacyjnym, oraz we wszystkich rodzajach zakładów produkcyjnych, w których jednym z procesów jest lakierowanie (np. mebli, okien, części maszyn, itp.). Stosowane są także do odpylania suchych pyłów, np. pyłu szlifierskiego w stolarniach, oraz w zakładach zajmujących się obróbką metali.

Oferowany przez nas materiał Paint Stop to najwyższej jakości włókno szklane, które dla ułatwienia jego użytkownikom posiada delikatnie zabarwioną stronę pochłaniającą pył.

 

Materiał filtracyjny szklany - Dust Stop

Podobnie jak materiał filtracyjny Paint Stop, materiał Dust Stop jest w 100% wykonany z włókien szklanych, jednak dodatkowo jest on nasączony lepiącym środkiem umożliwiającym wyłapywanie drobnych, suchych pyłów i kurzu. Stosuje się go w systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych jako pierwszy stopień filtracji powietrza.